Protetik Tedaviler

Zirkonyum Kaplama
Dişlerin tamamı ile kaplandığı tedavi olan zirkonyum protezler diş tedavisinde sıklıkla tercih edilen bir yöntemdir. Zirkonyum kaplamalar uygulama olarak sağlamdır ve doku uyumu yüksektir.

Lamina (Yaprak Porselen)
Lamina ışık geçiren ve çok ince yapıda olan estetik porselen yapraklardır. Özellikle dişlerin ön yüzeylerinden çok az miktarda aşındırma ile uygulanan çok ince yapıya sahip porselenlerdir. Rengi ve yapısı bozulmuş, kırık, çatlak dişlerde bir tedavi seçeneği olarak karşımıza çıkmaktadır. Dişlerden minimum düzeyde bir aşındırma yapılması nedeniyle maksimum doğallığın ve estetiğin yakalanması mümkündür.

Gülüş Tasarımı
Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle estetik ve fonksiyonun beraber karşılandığı kişiye özel ideal gülüş dizaynı oluşturulmasına gülüş tasarımı denilmektedir. Yüz şekilleri ve kişinin gereksinimleri doğrultusunda multidisipliner yaklaşımla planlanan bu tasarım kişiye uygun en doğal ve estetik gülüşün sunulmasıdır. Dijital gülüş tasarımı diş hekimlerinin, dijital teknolojik alt yapıları profesyonel şekilde kullanarak oluşturduğu hastanın dişlerinin ve yüz oranlarının analizleri sonucunda oluşturdukları tasarımlardır.

Tam Porselenler
Tam porselen, full porselen, tam seramik, empress, e max gibi isimlerle anılan bu tedavi estetik diş hekimliği uygulamaları arasında lamina porselenler ve zirkonyum kaplama uygulamaları gibi en çok tercih edilen tedavi seçenekleri arasındadır. Maksimum ışık geçirgenliği ve tamamıyla kristal bir yapıya sahip olması sebebiyle doğal dişlere çok yakın sonuçlar elde edilen kaplama tedavileridir. 

İmplant Üstü Protezler
Tek diş eksikliğinden başlayarak tam diş eksikliğine kadar problemleri olan hastalarda implantlar üzerine direkt tasarlanan dişler yada implantlara uyumlu iskelet yada akriliğe bağlanmış dişlerle hastadaki fonksiyon ve estetik kaybını tamamlamayı amaçlayan tedavilerdir. Bu protezler ile altlarına yerleştirilmiş olan implantlar arasındaki uyumun çiğneme kuvvetlerine karşı dayanıklı olması amacıyla yüksek düzeyde olması istenmektedir.

Hareketli Damak Protezleri
Kısmi dişsiz yada tam dişsiz hastalarda diş boşluğunu tamamlayan ve hastaların takıp çıkarabildiği, dişlerin protezin üzerinde bulunduğu protezlerdir. Bölümlü(parsiyel) ve tam(total) protezler olmak üzere ikiye ayrılır. Bölümlü(parsiyel) protezler kaybedilen dişler ve kranio-fasiyal dokuların yerine geçerek, hastanın ağız fonksiyonları (çiğneme ve konuşma), konfor ve estetik görünümünü restore eden apareylerdir. Tam(total) protezler ise tüm dişlerin kaybedildiği durumlarda dişlerle birlikte çene kavsindeki diğer yapıların da tamamlandığı, çiğneme basıncını akrilik plağa ve yumuşak diş dokuları ile çene kemiğine ileten apareylerdir.  

Özel Dinçalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya'da 7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz!