Özel Dinçalya Smile Restoratif Tedaviler

Dolgu Tedavileri

Çürümüş, kırılmış ya da çatlamış olan dişlerin kompozit, inley-onlay porselen, amalgam, altın gibi çeşitli materyallerle restore edilmesidir. Bu işlemle madde kaybına uğramış dişlerin fonksiyonlarını yerine getirilmesi amaçlanmaktadır. Çürük doku ilerlemeden uygulanan bu yöntemle dişin tamamen kaybedilmesinin önüne geçilmektedir.

Estetik Dolgu Tedavileri

Dişlerde kompozit malzeme kullanılarak kişinin diş rengine sahip dolgu malzemesi kullanılarak daha doğal ve estetik bir gülüş tasarımı elde edilmesidir. Kompozit dolgu halojen ışıkla sertleştirilir ve dişe kimyasal olarak bağlanır.

Bleaching (Diş Beyazlatma)

Ofis Tipi Diş Beyazlatma

Sigara kullanımı, aşırı çay veya kahve tüketimi gibi çeşitli sebeplerle dişlerde renklenmeler, sararmalar oluşabilmektedir. Estetik sebeplerden ötürü kişi dişlerini beyazlatmak isteyebilir ve dişin yapısında meydana gelen bu renk değişikliklerini diş üzerine sürülen özel beyazlatıcı jellerle gidermek mümkündür.

Ev Tipi Diş Beyazlatma

Ev tipi beyazlatma kitleriyle evde beyazlatma yapmak mümkündür. Kişiye özel plaklar hazırlanır. Plak içerisine beyazlatma jeli yerleştirilir. Hasta, plağı tercihen gece beyazlatıcı jelle birlikte 2-6 saat kullanır. Beyazlatma işlemine 10-15 gün devam edilir.

İç (İnternal) Diş Beyazlatma

Kanal tedavisi görmüş dişlerde renklenme meydana gelmişse dişler kanal içi beyazlatma ile beyazlatılabilir. Dişteki dolgu kaldırılır ve beyazlatma jeli dişin içerisine yerleştirilip  geçici olarak kapatılır. İstenilen renk elde edilmesi için bir kaç seans yapılabilmektedir. Beyazlatma işlemi tamamlandıktan sonra hastaya daimi dolgusu yapılmaktadır.

Özel Dinçalya Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği

Antalya'da 7 Gün 24 Saat Hizmetinizdeyiz!